środa, 3 sierpnia 2016

Lineart Gepard - zapowiedzi i plany na przyszłość :)

Zdjęcie na którym się wzorowałam

Cześć kochani! Dzisiaj mam dla was małą zapowiedz i niespodziankę, którą, mam nadziej, wykorzystacie. Planuję kolejny rysunek z serii wielkich kotów. Tym razem będzie to gepard. Udało mi się dzisiaj zrobić szkic i pomyślałam, że może się wam przydać. Drukowałam ten skan by zobaczyć jak wyjdzie i czy się nada. Z powodzeniem da się użyć jako gotowiec do rysunku :) Wiem, że niektórzy mają problemy z trzymaniem proporcji i z ogólnym szkicem, dlatego daję wam małą pomoc do waszych realistycznych rysunków ;)

Planuję też zrobić tutorial o rysowaniu futra (tak jak obiecałam). Zrobię go na bazie tego rysunku ale potrzebuję waszej pomocy. Dajcie znać na co zwrócić szczególną uwagę, bo nie jestem specem od tutoriali :) Zadawajcie swoje pytania odnośnie tutorialu, który się szykuje, a ja odpowiem na nie :)  W końcu on ma być dla was. Chcę się dzielić swoim doświadczeniem i pomagać wam w rozwoju umiejętności :)

Jeśli chcecie pobrać oryginalny, duży lineart kliknijcie prawym przyciskiem myszki na niego i otwórzcie w nowym oknie, zapiszcie. A potem wydrukujcie i do dzieła! Polecam drukowanie na trochę grubszym papierze (np 120g/m^2) a nie na zwykłym papierze od drukarki. Komfort rysowania będzie lepszy. Ale to już kwestia tego co lubicie :)


4 komentarze:

 1. Hmm może kiedyś sobie druknę i sprawdzę jak mi pójdzie. Odnośnie pytań, to mam jedno.

  Chciałabym abyś poruszyła temat kierunku, w jakim rysuje się linie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam dzikie koty, a te w twoim wykonaniu są cudowne, nie mogę się doczekać pracy końcowej:) Co do tutorialu to fajnie jakby był w formie filmu, ale nie z całkowitym przyspieszeniem, tylko żeby było trochę ujęć w "normalnym" tempie, żeby zobaczyć dokładnie ruchy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Dobiero teraz dotarłam do twojego bloga i jest cudowy! Ślicznie rysujesz i masz piękny wystrój bloga ;)
  zwyklekreskinapapierze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. A może jakiś tutorial wkrótce? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń