środa, 11 maja 2016

Anioł

Dziś szybki post z szybkim rysunkiem. Anioł z mostu prowadzącego do zamku św Michała w Watykanie. Jednym z moich marzeń jest zobaczenie tego miejsca na żywo. Jestem zafascynowana figurami aniołów, które znajdują się na tym moście. 

MOJA RADA: Jeżeli rysujecie tak szczegółowe rzeczy to koniecznie weźcie większy format niż A4. Według mnie A3 to minimum. Im większy tym lepszy, ponieważ łatwiej będzie narysować wszystkie szczegóły. Bardzo się męczyłam z dzisiejszym aniołem bo wybrałam za mały format papieru (A4). Przez co ołówek musiał być ciągle dobrze zatemperowany. Spójrzcie na oko figury, jeśli je zmierzyć to ma ono 2-3 mm! Jest maleńkie! 
Czas pracy: parę godzin, ok 5
format: 21x29,7 cm
technika: ołówki Faber Castell 9000

Wstawię tutaj jeszcze inny rysunek anioła z tego mostu.  Tym razem jest to A3. Zdecydowanie łatwiej było nad nim pracować.  Pamiętam, że w liceum rysowałam tego anioła z krzyżem na formacie A1! Miał być na dodatkową ocenę na przedmiot o sztuce. Po latach stwierdziłam, że nie mam gdzie trzymać tak wielkich prac i po prostu go wywaliłam. Teraz trochę tego żałuje. No ale trudno ;)

6 komentarzy:

 1. Wow cudownie! Masz ogromny talent, widać to po rysunkach,że coraz lepiej ci idzie i to jest najważniejsze, nie wolno się poddawać a dalej tworzyć co się lubi a wtedy dojdzie się do perfekcji a po tobie to widać! Uwielbiam twój blog no i twoje prace są wspaniałe! ;)

  ,,Sztukę poetycką zdobywa się ciągłym czytaniem poetów. Do sztuki malarskiej dochodzi się ciągłym rysowaniem i malowaniem"

  Buziaki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny, szczególnie ten niżej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz racje, ten nizej zajal mi wiecej czasu i byl na wiekszej kartce, nie spieszylo mi sie tak z nim :) dlatego wyszedl lepiej :)

   Usuń
 3. Ja bym chyba rzuciła pracę zaraz po skrzydłach... Każdy element jest dopracowany.Strasznie mi się podoba to, że światło jest jakby odbite na kartce (nogi, krzyż).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kazdy rysunek to godziny pracy :) trzeba byc cierpliwym i wytrwałym :P

   Usuń
 4. Wow, jestem pod wrażeniem! Masz talent i to jaki! :)

  OdpowiedzUsuń