sobota, 10 października 2015

New - "Mleczarka" & SDM

Ostatnio nie mam czasu na nic. Miałam ambitny plan skończyć pewien obraz przed rozpoczęciem studiów, jednak nie udało mi się to. Dopiero teraz w weekend miałam okazję popracować. Udało mi się skończyć! Malowałam "Mleczarkę" Jana Vermeera. To dość trudny i wymagający obraz dlatego zajął mi  mnóstwo czasu. Męczyłam się z nim dobry miesiąc. Pewne obrazy maluje się niesamowicie przyjemnie, a niektóre są mordęgą... to był właśnie jeden z nich. No ale żmudna i systematyczna praca doprowadziła do końca. Oto efekt:


Czas pracy: o matko... mnóstwo... gdzieś z miesiąc mi to zajęło
format 38x46cm
technika: farby akrylowe ArtCreation + biel tytanowa z Amsterdam + pędzle z empiku


Parę dni temu udało mi się też skończyć rysunek ze szkicownika, o którym pisałam wcześniej. W grudniu jadę na koncert Starego Dobrego Małżeństwa i pomyślałam, że może narysuje wszystkich członków zespołu a nie tylko Krzysztofa Myszkowskiego. Reszta przecież może być zazdrosna hehe. Szukałam w necie odpowiedniego foto Romana Ziobro (nie mam pojęcia czy nazwisko się odmienia). To ciężkie zadanie bo SDM nie pokazują się w mediach, nie ma za wiele ich zdjęć w necie, a jeśli już coś fajnego się znajdzie to jest to bardzo małe zdjęcie, które nie bardzie nadaje się na szczegółowy rysunek. Po długich poszukiwaniach znalazłam to jedno idealne zdjęcie i wzięłam się do pracy. No i wyszło tak:


Czas pracy: jakies 5-6h
format 20x29,7cm
technika: ołówki Kon-I-Noor

Zauważyłam pewna zależność... Im bardziej mi się moja praca podoba, tym mniej podoba się moim rodzicom i babci. Kiedy oni uznają coś za naprawde piękne, wyjątkowe i niesamowite to ja myślę zupełnie co innego o tym  obrazie. Tak jest z "Mleczarka"... A wy co o niej myślicie?

1 komentarz:

  1. obraz jest świetny, choć troszeczkę różni się od oryginału! ale kochana, gratuluję, że zmierzyłaś się z takim artystą! wiadome jest, że Vermeer był na tyle dokładny i wymagający (od siebie) perfekcji, że każdy obraz malował kilka lat - tak było również w przypadku "Mleczarki", ty natomiast tworzyłaś obraz przez około miesiąc i efekt jest powalający... aż strach pomyśleć, co by było, gdybyś pracowała nad nim tak długo jak Vermeer?! chyba byś stworzyła arcydzieło hihi :D

    OdpowiedzUsuń