wtorek, 14 lipca 2015

Pytania od Sióstr V&V

Zostałam nominowana przez Siostry V&V do LBA (czyli Liebster Blog Award). Moim zdaniem to całkiem fajny pomysł, by czytelnicy mogli poznać blogerów :) i być może znaleźć jakiegoś nowego bloga pośród nowych nominowanych :)

Może na początek napiszę o co tutaj chodzi. Muszę odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez dziewczyny i wymyślić 11 nowych pytań, na które odpowiedzą inni blogerzy, których tym razem ja nominuję(muszę nominować 11 blogów).

A oto pytania do mnie:

 1.Lubisz gotować, czy raczej wolisz zjeść coś na szybko, na mieście?

Lubię gotować ale kiedy jestem z kimś, traktuję to wtedy bardziej jako zabawę niż obowiązek. Samemu, najczęściej robię coś na szybko np. spaghetti + sos ze słoika, budyń, jakieś kanapki.

2.Twój ulubiony sklep i dlaczego.

PLASTYCZNY! głupie pytanie hehe. Bardzo lubię przeglądać oferty internetowych sklepów plastycznych. Mogę sobię wtedy porównywać ceny, opinie innych użytkowników, wychaczać jakieś promocję. 
A jeśli chodzi o sieciówki to.... hm... ciężki wybór. Najbardziej podobają mi się ciuchy z hm z serii divided ale one bardzo rzadko są na mnie dobre. Jestem filigranową kobietką i rozmiar xs zazwyczaj jest za duży.  Z tego powodu ciuchy najczęściej kupuję w Terranovie. Są tanie i pasują zazwyczaj :)

3.Lubisz czytać, jak tak, to co?

Za czasów szkolnych unikałam lektur jak ognia. Po ukończeniu liceum moim ulubionym zajęciem w tramwaju, w drodze na uczelnie stało się właśnie czytanie. Nie lubię marnować czasu gapiąc się przez okno i nie mając co ze sobą zrobić. Przez te dwa lata dojazdów przeczytałam już trochę książek. Moim ulubionym autorem (jak na razie) jest Edward Stachura. To co pisze i to jaką osobą był niesamowicie mnie inspiruje. Jego historia jest niesamowicie smutna... Jak każdego wrażliwego artysty... Za to moją ulubioną książką, której przez ok 7 lat jeszcze nic nie strąciło z pierwszego miejsca, jest "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa. Przynajmniej raz w roku muszę do niej wracać, coś magicznego każe mi wciąż i wciąż powracać to tej niesamowitej historii pełnej romantycznej miłości i groteskowego humoru :)

4.Ile krajów udało ci się odwiedzić, i dlaczego wybrałaś właśnie te?

Byłam jedynie w Niemczech u cioci. Marzy mi się podróż po całym świecie i zobaczenie wszystkich legendarnych miejsc. Gdybym miała wyjechać od zaraz do jednego kraju który wybiorę, na 100% byłby to Watykan. Państwo o powierzchni kilku km kwadratowych a odegrało tyle w dziejach świata

5.Ile języków umiesz?

angielski - marnie pisze i się komunikuje ale dużo rozumiem
niemiecki - uczyłam się ale chcę o tym zapomnieć... mam traumę hehe

6.Czy jest to twój pierwszy blog?

Nie, nie jest pierwszy. Jakoś w pierwszej klasie gimnazjum założyłam pierwszego bloga, na którym pisałam o swoim życiu, o tym co wydarzyło się w szkole itp. Nikt go nie czytał, ale dawało mi to wewnętrzny spokój i poczucie spełnienia. Był moim pamiętnikiem. Przyszedł taki moment w życiu, gdzie musiałam przestać pisać.... Później były tylko nieudolne próby kontynuowania innych blogów, chociaż i tak z tego nic nie wychodziło. Myślę, że z tym blogiem będzie inaczej... mam taką nadzieję przynajmniej. Chciałam bym, by to co tu piszę i wstawiam znalazło grono odbiorców.

7.Często wychodzisz gdzieś ze znajomymi, czy raczej wolisz siedzieć w domu?

Kiedy mam tylko okazję to znikam z domu. :)

8.W przyszłości chciałabyś mieszkać w wielkim mieście, czy w spokojnej, małej miejscowości?

Mam to szczęście, że mieszkam w małym miasteczku. Na wyciągnięcie reki mam naturę, wystarczy że przejdę parę kroków, a natknę się na pasące się konie czy krowy. Za to z okna widzę pole :D Komunikacja miejska łączy moje miasteczko z Łodzią, dlatego jeśli tylko potrzebuje zrobić większe zakupy to w przeciągu półtorej h mogę być w centrum.

9.Czy maniakalnie sprawdzasz powiadomienia na telefonie (facebook, instagram, twitter etc.), czy raczej 2-3 razy dziennie?

Sprawdzam nawet częściej, nie ze względu na manie ale przez to że jak nie mam co robić to wejdę sobie i zobaczę co w trawie piszczy. 

10.Jakiej muzyki słuchasz?

Ogólnie uwielbiam rock i metal, szczególnie z lat 80. Chętnie słucham też muzyki filmowej, tzn. epickiej. (np. Two Steps From Hell). Od ponad roku maniakalnie słucham jednego zespołu... SDM! Stare Dobre Małżeństwo! Uwielbiam głoś Pana Krzysztofa Myszkowskiego <3 Co jakiś czas mam właśnie takie fale. Kiedyś nie mogłam przeżyć dnia bez utworu Bon Joviego czy Guns n Roses. Teraz padło na poezję śpiewana ;)

11.Czemu założyłaś bloga?

Chcę podzielić się swoją twórczością. Poznać nowych ludzi z podobnymi pasjami, coś osiągnąć i czuć się ważna i wyjątkowa dzięki temu co robię.


Będę mieć spory problem z nominowaniem aż 11 osób ale spróbuję:
1. zooszkaa.blogspot.com
2. moniolli.blogspot.com
3. annie-ootd.blogspot.com
4. badziewnik.blogspot.com
5. blackmore-do-not-draw.blogspot.com
7. oiois.blogspot.com
8. mackenziexox.blogspot.com
9. want-cant-must.blogspot.com
10. bezdyskusji.blogspot.com
11. Wszyscy blogerzy, którym spodobały się pytania :D

Ło matko.,.. ciężko było :)


A oto pytania:
A zaczniemy przyjemnie ;)

1. Jakie są Twoje ulubione słodycze, łakocie czy desery, obok których nie przejdziesz obojętnie?
2. Masz zwierzaka? Jeśli tak to napisz coś o nim/ jeśli nie opisz wymarzonego pupila
3. Którą szkołę (podstawówka, gim, lic, studia) wspominasz najlepiej?
4. Jaki jest twój dziwny nawyk lub przyzwyczajenie? :)
5. W jakim aktorze/muzyku się pierwszy raz zakochałaś/eś?
6. Jaką piosenkę uwielbiałaś/eś kiedyś, a teraz się wstydzisz do tego przyznać? :)
7. Gadżet bez którego nie potrafił/a byś żyć?
8.  Jaka była twoja ulubiona bajka w dzieciństwie.? Nadal ją oglądasz?
9. Lunatykujesz? opisz jakąś sytuację związana z tym :)
10. Co dla ciebie jest ważne w związku?
11. Spotkałaś/eś kiedyś kogoś sławnego?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz